Rapportal Polskiego Podziemia: Wywiad z Myszatym PS

Myszaty_PS350(1)

Wywiad opublikowany w dniu 16.04.2012r.

Siemanko. Bardzo ciekawi mnie projekt pt. „Proste Słowa”. Czy jest to bardziej materiał na Twoje solo, czy Mixtape? Powiedz więcej informacji o sobie, bo przyznam, że wcześniej (dopiero po przesłuchaniu kawałków z projektu „Proste Słowa”) nie słyszałem o kimś takim jak „Myszaty”.
Myszaty:
Witam serdecznie, tu Myszaty Ps Śródmieście Południowe. Projekt Proste Słowa. Z początku miała to być płyta polsko-francuska, gdyż nawiązałem kontakt z Marcelem, który udzielił się gościnnie na płytach WSP, Komitywa PSR, Zarys Zdarzeń. A moja zajawka i pasja oraz w stu procentach inspiracja do tworzenia to rap francuski, więc po skontaktowaniu się z Marcelem od razu zacząłem nakręcać człowieka na wspólny materiał, jednak z biegiem czasu zaczęło to trochę inaczej postępować i odbiło w inną stronę.

Pierwszym numerem nagranym na projekt Proste Słowa był kawałek „Słowa Prawdy”, wykonany myk z ilością gości był zrobiony w taki sposób, że wymyśliłem temat pod bit, który wcześniej zrobiłem, napisałem tekst, nagrałem i wysłałem chłopakom z Pewnej Pozycji, Radarowi WSP/PS, TPSowi z ZDR, Szymonowi TUR – wszyscy odpisali, że dograją i oczywiście tak się stało. Dostałem wokale od Szymona i TPSa, reszta ekipy nagrała u mnie w domowym studio, poskładałem zmixowałem i poszło w sieć.

Kolejne kawałki powstawały z biegiem czasu, jednakże Marcel ma swoje sprawy, pracę i inne sprawy życiowe to trochę ciężko było nam się ustawić na sesje nagraniową. Nagrywałem, wysyłałem dalej chłopakom swoje nowe zwrotki na moich bitach, a oni ku mojemu zadowoleniu chętnie dogrywali materiał i tak ten projekt ewoluował w strone Mixtapu, co bardzo mi pasuje.

Marcel na pewno się pojawi na Projekcie Proste Słowa, ale to już nie będzie polsko-francuska płyta tylko w czystej postaci Podziemny Undergrand z gościnnym udziałem francuzów.

Kiedy i w jakich okolicznościach zrodził się pomysł na ten album?
Myszaty:
Swoją zajawkę do produkcji rapu zacząłem realizować, kiedy kolega dał mi program do tworzenia muzyki – Hip Hop ejay, ale tam były gotowe sample i loopy perkusji co mi do końca nie dawało satysfakcji, że to moja praca. Zacząłem szukać, pytać ludzi i w końcu któregoś pięknego dnia dostałem program ‚Fruti loops 4’ i tam dopiero zacząłem więcej robić samemu choć i tak to była jeszcze epoka kamienia łupanego :).

Jak miałem 18 lat przeprowadziłem się z Ursynowa na Pragę Północ, tam poznałem człowieka, który miał znacznie lepiej opanowanego ‚Fruti loopa’ i on mi wiele pokazał a zarazem nauczył, wtedy jeszcze robiłem podstawowe błędy, np. takie jak – fałsze. Mój serdeczny koleżka Małpa nuczył mnie słuchać i dawał cenne rady. Po pewnym czasie postanowiliśmy razem stworzyć kapele Północ Kliqa – to były szalone czasy, bardzo miło je wspominam, pierwsze teksty i podkłady już na jakimś poziomie 😉 Zagraliśmy m.in. koncert w klubie CDQ, działo sie trochę i nagrywaliśmy dalej. Ale każdy z nas dorastał, jeden podjął pracę, drugi też i trochę to sie mocno zwolniło…

Pod koniec 2010 roku wprowadziłem się na Śródmieście Południowe i tam poznałem w wyjątkowych okolicznosciach moją kochaną przyjaciółkę Anię, której powiedziałem, że robię podkłady itp., a ona niewiele myśląc powiedziała, że jest ktoś kto pewnie wysłucha mojej roboty. Wypaliłem płytę, dałem jej i poszło prosto do Elfue WSP. Czekałem i dostałem pozytywną odpowiedź, spotkałem się z Elfue następnego dnia, pojechaliśmy do studia, gdzie Radar z Elfue mieli nagrać kawałek właśnie pod mój bit. Wtedy właśnie poznałem Radara. Jeszcze tego samego dnia Elfue zadzwonił do chłopaków z Pewnej Pozycji, zareklamował mnie i tak to zaczęło postępować w dobrą stronę.

Na klipie „Ogień”, na który zostałem zaproszony poznałem Jacola (Pewna Pozycja) i tak też dał mi kontakt do siebie. Był chętny usłyszeć jakieś moje produkcje, wysłałem mu kilka podkładów i w końcu jeden z nich poleciał na płytę Pewna Pozycja, pt. „Motto Ponadczasowe” – „Kochane Śródmieście Warszawy”. Jednakże moja pasja nie ograniczała się tylko do produkcji bitów, chciałem też nagrywać więc zacząłem to realizować i wysyłać swoje nagrania do ludzi z klimatu Podziemny Styl i nie tylko.

Jak pisałem wcześniej ludzie chętnie dogrywali i tak się zaczęło to robić coraz bardziej poważne. Okoliczności powstania pomysłu – po prostu zawsze uważałem, że w prostocie najwięcej piękna – więc Proste Słowa, to odpowiednia nazwa na Mix Tape.

Kogo jeszcze oprócz Twoich zwrotek usłyszymy w kawałkach i pod jakim kątem dobierałeś gości na album „Proste Słowa”? Myszaty: Na pewno pojawią sie goście tacy jak – Pewna Pozycja (Jacol, Kowal), WSP (Radar, Elfue), (HTSD) Szczur, ZDR (TPS), PRG (Areczek, Cwieta), TUR (Szymon, Maz-Faz), Chora Psychika (Marcinek3z), Glaca, który nagrywa właśnie swój solowy album w Waco Records. Skreczami wspiera projekt DJ Hard Cut. Ta grupa graczy jest już dogadana, ale są jeszcze zaproszeni inni goście, ale czy się pojawią to już stoi pod znakiem zapytania.

Po przesłuchaniu kilku kawałków można stwierdzić, że jest to bardzo undergroundowy projekt.
Myszaty:
Dobierając gości zwracałem uwagę na styl nawijania i podejścia z ich strony do całej kultury Hip-Hop. Wielu ma swoje zdanie i każdy ma inny charakter jak spostrzegłem, ale z niektórymi raperami myślimy bardzo podobnie. Pozdrawiam Serdecznie.

Projekt „Proste Słowa” ukaże się spod szyldu Podziemnego Stylu?
Myszaty:
Tak jak wspominałem, Proste Słowa to czysty Undergrand Podziemnego Rapu to moja recepta :). Wybacz, ale ja się zbytnio nie znam na całej kampanii reklamowej typu szyld itp. :). Na pewno współpraca z Podziemnym Stylem już daje mi tę satysfakcję, że mam u ludzi wsparcie. Dostałem zaufanie i posługuję się logiem PS, więc to na pewno coś znaczy i daje do myślenia.

Na jakim etapie jest powstawanie płyty? Czy już wszystko jest zebrane tak jak ma być, łącznie z gośćmi, czy projekt jest nadal otwarty?
Myszaty:
Płyta jest nagrywana od listopada 2011 i cały czas to trwa. Zbieram najlepszy materiał, składam płytę, zaniosę do wytłoczenia i dalej się wszystko okaże.

Na jaki termin planowana jest premiera?
Myszaty:
Terminy jak to w życiu bywa, nie zawsze są dotrzymywane, ale daję sobie jeszcze rok czasu pracy nad tym projektem.

Można gdzieś śledzić informacje na temat tego albumu? Będzie można kupic projekt „Proste Słowa”, czy wszystkie tracki będzie można usłyszeć tylko w internecie?
Myszaty:
Płyta ‚Proste Słowa’ możliwe, że pojawi się gdzieś na półkach, lecz nie czas jeszcze na takie odpowiedzi. Informacje o projekcie są na moim fb: Myszaty Ps.

W jakim studiu powstaje ten projekt?
Myszaty:
Płyta jest nagrywana przede wszystkim w moim prywatnym studio domowym, dostaję też slady od raperów, więc nie ogranicza się to tylko do mojego domu.

Wielkie dzięki za wywiad dla „RAPportal POLSKIEGO PODZIEMIA”, bo właśnie na takie podziemne projekty jak „Proste Słowa” warto czekać.
Myszaty:
Serdeczna piona! Pozdrawiam RAPportal i wszystkich czytelników tego portalu. Zdrowia życzy Myszaty PS Śródmieście Południowe! Pozdrawiam także Sprejo, który graficznie pracował nad tym projektem i polecam serdecznie tego człowieka, bo robi kawał dobrej roboty. 5!

Odwiedzajcie strony facebook:
http://www.facebook.com/rapportalpl
http://www.facebook.com/Fentrapportalpp

Rapportal Polskiego Podziemia logo 2012 - Kopia