Rapportal Polskiego Podziemia: Wywiad z Chorą Psychiką

beznazwy

Wywiad z dnia 17.05.2012r.

Siemanko! Dzięki, że mimo tego iż jest Was w ekipie kilku znaleźliście tyle czasu, aby przeprowadzić ten wywiad. Na początku przedstawcie się szerszemu gronu.
Siemano, CHORA PSYCHIKA GCW.

Chciałbym abyście opowiedzieli jak doszło do powstania ekipy „Chora Psychika” i skąd się wzięła taka nazwa Waszej grupy?
Chora Psychika: Kilka lat temu powstał kawałek ‘Chora Psychika’ z gościnnym udziałem Pewnej Pozycji i Radara WSP na solówce Piecha i to był jeden z momentów przełomowych jeżeli chodzi o pomysł tej nazwy. Nazwa ekipy odnosi się do świata w którym żyjemy, który nas otacza. Na naszej płycie będziemy nawijać o ludzkiej chorej psychice.

Obecnie jesteście w trakcie nagrywania pierwszej płyty wszystkich reprezentantów Chorej Psychiki. Jednak wrócę jeszcze do tej kwestii później. Teraz spytam Piecha o jego solową płytę, pt. „Oparte na faktach”. Jakie masz dotychczasowe wspomnienia i odczucia z nagrania solówki?
Piechu: Oparte na faktach” to bardzo niedopracowana płyta. Kilka kawałków nie miało aranżu, a kilka innych nie miało masteringu. Ze strony technicznej mogło wyjść napewno lepiej, ale jeśli chodzio teksty to włożyłem w nią 100% serca, tego co się działo dookoła mnie w tamtym czasie itd. itp. Do tej pory piszą do mnie różni ludzie i mówią, że: zajebisty rap, nie spotkałem się z negatywami, więc płytka chyba się podoba.

W Waszej ekipie znajdziemy takie osoby, które nawijały już wcześniej przed powstaniem Chorej Psychiki, gdzie można było usłyszeć Wasze zwroty?
Piechu: Wcześniej nawijałem pod szyldem ‚Sugestia’ oraz ‚Praska Strona’ ze Ś.P Smolarem (WG) i Pumbą (Kryptonim).

W swoich szeregach macie reprezentantów takiej ekipy jak CSW. Dograliście zwrotki spod tego szyldu m.in. na płytę WSP. Na Youtube latają stare klipy, ale czy będziemy mogli usłyszeć więcej tych starszych kawałków od CSW?
Chora Psychika: Tak, będziemy je wrzucać w net. teraz został wrzucony kawałek „Aż do śmierci”.

Niedawno mogliśmy usłyszeć zapowiedź, pierwszy kawałek promujący płytę Chorej Psychiki pod tym samym tytułem czyli „Uliczna sztuka w 16 aktach”. Do płyty kręcony był już także klip. Czy możecie powiedzieć coś więcej na temat płyty i do jakiego kawałka był nagrywany klip?
Chora Psychika: Na nasze pytania odpowiedziałeś w pytaniu.Co do następnych klipów życie pokaże. Mamy kilka pomysłów, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Teraz został wypuszczony klip do kawałka „Nie dopuszczam myśli” (Marcinek 3z, Jacol PP/PS, Mayon WD, Emace) – za chwile kręcimy klip do „Twojego wyboru”, a za ok miesiąc/dwa do „Co przeżyte jest moje” z gościnnym udziałem Pewnej Pozycji.

Dużo się u Was dzieje obecnie w ekipie. Piechu po pierwszej solówce jest już bliski ukończenia drugiego solo. Bralak natomiast nagrywa legal u Krzyśka Kozaka w RRX. Reszta reprezentantów także nie próżnuje, czyli Marcienek 3Z, Miras i Ferdziaty. Chciałbym żeby każdy z osobna przybliżył po kilka słów, kilka zdań na swoje plany na solową twórczość, ale także przedstawił fakty już dokonane na te płyty.
Piechu: Kiedyś nagrałem nielegal pod szyldem ‚Sugestia’, następnie prawie całą płytkę pod nazwą ‚Praska Strona’, później solo, teraz został mi jeden kawałek do ukończenia drugiego solo. Całą uwagę poświęciłem Chorej Psychice, więc solo numer 2 wolno idzie. Można mnie usłyszeć teraz na nowej płycie ENKATE, KRYPTONIM, SOLO LEFCZUKA z NAPALM GRUPY, PEWNA POZYCJA 2, LEWY BRD.
Marcinek3Z: Moja płyta będzie w połowie o tematyce patriotycznej, raczej mniej ulicznej, będę poruszał trochę inne tematy niż na Chorej Psychice żeby zachować inny styl tych dwóch materiałów. Będzie to płyta bardziej osobista, personalna, moja.
Bralak: Jest w trakcie nagrywania solo dla RRX.

Wiadomo jest internet, więc wszystko roznosi się w szybkim tempie. Pytanie zadam dla tych, którzy chcą mieć na półce kawałek dobrego rapu. Czy Wasze płyty będzie można zakupić w wersji fizycznej, macie takie plany?
Chora Psychika: Oczywiście, że tak, ale nic od razu. Nie ma opcji żeby wpierw nie wrzucić w podziemnej 1 lub 2 płyt. Podziemie naszym domem, nawet jeśli krążek będzie kiedyś do nabycia w sklepach. Nie chcemy wydawać płyty przy pierwszej lepszej opcji.

Muzyka muzyką, ale macie także w planach wypuścić koszuleczki z logiem Chorej Psychiki dla chętnych. Gdzie będzie się można zapisać na listę na koszulki, na płyty i na inne Wasze rzeczy z Waszym logiem?
Chora Psychika: Koszulki będzie można zamawiać na email: PiechuGCW@o2.pl , Strzelec3@o2.pl , max w połowie kwietnia powinny być. Kolory biały/czerwony/czarny, rozmiary M/L/XL. Będziemy robić oficjalną stronę Chorej Psychiki. Po płyty i koszulki będzie można się głaszać również przez naszych ziomków, oraz przez takie portale jak Youtube: www.youtube.com/ChoraPsychika lub Facebook:  www.facebook.com/#!/pages/Chora-Psychika/114105892028907

Jak już wiadomo w Chorej Psychice jest 5 osób, którzy zajmują się rapowaniem, ale Wasza ekipa liczy więcej osób. Czy Wy w ogóle wiecie ilu Was jest? Czy trzymacie się wszyscy razem?
Chora Psychika rap to Piechu, Bralak, Marcinek 3Z, Ferdziaty i Miras, ale ekipa to dużo więcej osób, to nasi przyjaciele. Nie ma liczby, która by to określała. Kto ma wiedzieć ten wie, pozdrawiamy sztamy, które mamy!

Dzięki internetowi w dzisiejszych czasach jest prościej znaleźć kontakt do rapera. Pamiętam parę lat wcześniej nie było takiej możliwości, a jak była to znikoma, aby napisać wiadomość z podziękowaniem, z zapytaniem o co kolwiek. Czy dostajecie takie prywatne wiadomości od słuchaczy?
Chora Psychika: Dosyć często się zdarza, że ktoś albo podbija na koncercie, bądź zagaduje przez internet i pisze, że ‚się jara naszą twórczością’, że ‚robimy dobry prawdziwy rap, oby tak dalej’, ‚kiedy wyjdzie płyta’, ‚kiedy klip’ itd. itp. My po prostu mówimy co myślimy prosto z mostu na bicie. Sadzić palić zalegalizować, HWDP !!!

Myśle, że już o więcej informacji Was zapytać nie mogłem. Także na początku podziękowałem, ale ponowanie muszę to zrobić ze względu na szacunek za dobry, szczery przekaz. Dziękuje, a dla czytelników tego wywiadu wychodzę z takim apelem: WSPIERAJCIE PODZIEMIE!
Chora Psychika: DZIĘKI ZA WYWIAD, POZDRAWIAMY SZTAMY, KTÓRE MAMY, ORAZ WSZYSTKICH SŁUCHACZY, ZAPRASZAMY NA KONCERTY. ELO !!!

Odwiedzajcie strony facebook:
http://www.facebook.com/rapportalpl
http://www.facebook.com/Fentrapportalpp

Rapportal Polskiego Podziemia logo 2012 - Kopia