Jazda na desce to sport, który od lat cieszy się ogromną popularnością. Pierwsze obycie z deskorolką przez zawodowców odbywa się zazwyczaj w młodości. Jednak coraz częściej w świat skateboardingu wchodzą również osoby dorosłe spełniające swoje marzenia z dzieciństwa lub po prostu szukające świetnego sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu. Wiosna to idealny moment, aby nauczyć się jazdy na desce. Pogoda sprzyja długim sesjom treningowym i casualowym przejażdżkom. Przed nauką pierwszego triku warto wybrać odpowiednią deskorolkę. 

Jaką deskorolkę wybrać?

Wybór odpowiedniej deskorolki to najważniejszy zakup skejta. Do wyboru mamy kilka rodzajów desek, każda ma trochę inne przeznaczenie. Najpopularniejsze typy deskorolek to:

  • Deskorolka klasyczna – czyli taka, którą najczęściej można spotkać na ulicy, skateparkach, w filmach i serialach. Klasyczny kształt, uniwersalne zastosowanie i łatwość modyfikacji. To cechy dzięki, którym jest tak popularna.
  • Deskorolka typu Crusier – przeznaczona głównie do jazdy po mieście. Zazwyczaj wyposażona jest w większe koła, dzięki czemu jazda jest bardziej komfortowa. Jej głównym atutem jest lepsza skrętność.
  • Deskorolka longboard – została zaprojektowana z myślą o zjazdach i jest to jej jedyne zastosowanie.

Osoby początkujące powinny zwrócić swoją uwagę na dwa pierwsze typy. Dla osób ceniących sobie komfort, najlepszy będzie crusier (chodź deskorolki klasyczne, również mogą być bardzo komfortowe). Jeżeli poszukujesz sprzętu uniwersalnego – wybierz klasykę. Dla pasjonatów ekstremalnych sportów longboard do zjazdów to najlepsze rozwiązanie.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie deskorolki?

Wybór konkretnego modelu to sprawa indywidualna. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Deskorolki Cartel produkowane są ze specjalnie wyselekcjonowanego drewna, dzięki czemu są solidne i wytrzymałe. Deck składa się z kilku warstw. Producent oferuje również wiele ciekawych, jaskrawych (i nie tylko) wzorów. Deskorolki Habitat to znana marka działająca od 2000 roku. Oprócz solidnego wykonania deskorolki te charakteryzują się wyróżniającym desingiem. Warto sięgnąć po produkty znanych firm, dzięki temu unikniemy wielu problemów, łącznie z przełamaniem deski po pierwszym skoku.

Czy skateboarding to sport dla każdego?

Zdecydowanie tak, nie każdy musi zostać profesjonalistą, ale nawet zwykła jazda na desce jest znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Wyjątkiem mogą być przeciwskazania zdrowotne. Warto jednak podejść do tematu z minimalną dawką pokory. Nauka jazdy na desce nie jest skomplikowana, jednak upadki zazwyczaj są nieuniknione. Bezwzględnie, osoba zaczynającą (i nie tylko!) przygodę ze skateboardingiem powinna mieć na sobie kask i ochraniacze.

Najlepsze miejsca na początek przygody

Pierwsze wejście na deskorolkę to moment ekscytacji i często podwyższonej adrenaliny. Wybór bezpiecznego miejsca jest więc priorytetem. Takim miejscem może być trawnik, co prawda jazda po nim nie jest możliwa, ale obycie z deską „na sucho” to dobry pierwszy krok. Kiedy wiemy już, co i jak działa, możemy zmienić nawierzchnię na nieco twardszą. Skateparki to miejsca nie tylko dla profesjonalistów – możemy zacząć również tam, z pewnością spotkamy osoby, które udzielą nam cennych wskazówek.

Jazda na deskorolce to świetny sport. Możemy uprawiać go rekreacyjnie lub profesjonalnie. Jedne czego potrzebujesz, aby zacząć swoją przygodę ze skateboardingiem, to deskorolka, trochę chęci i ładna pogoda.

Rap Portal – Rap, HipHop & Skateboard

RapPortal.pl to nowa odsłona serwisu informacyjnego poświęconego muzyce rap, hip-hop oraz kulturze skateboardowej – dla wszystkich tych, którzy wiedzą o co chodzi i jarają się tym klimatem tak, jak my. Będziemy pisać o nowościach z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, a także o trendach i lifestyle wśród deskorolkarzy i snowboardzistów – All 4 Sk8!

PARTNER SERWISU

Skate-Europe = skateshop online