Wśród wielu stylów różnych subkultur, jednam z najczęściej spotykanych jest styl skate. Oprócz charakterystycznego wśród młodzieży ubioru, inspirowany jest jazdą na deskorolce i muzyką rap lub rzadziej punk. Czym zatem charakteryzuje się ten styl? Gdzie najlepiej szukać ubrań i gadżetów w tym stylu?

 Historia i początki stylu

Skaterzy uważani są za kontrkulturę, obejmującą styl ubioru, muzyki oraz skateboarding. Początkowy wizerunek skanera był buntowniczy i nonkonformistyczny. Z czasem zaczęto coraz łagodniej przestawiać ten styl i ludzi, między innymi w wielu klipach muzycznych i filmach, ale także w wielu magazynach poświęconych właśnie temu stylowi.

 Czym charakteryzuje się styl skate?

Na początek warto dodać, że styl skate jest jednym z najwygodniejszych, a to za sprawą luźnych koszulek i bluz. Najczęściej w stonowanych kolorach lub czystej bieli z dodatkami w formie napisów i naszyć. Spodnie dresowe, luźne lub joggery, rzadziej jeansy, również spotykane w kolorze czerni i ciemnych szarościach.

Popularnym i lubianym obuwiem skate są Nike Janoski, stworzone specjalnie z myślą o tym stylu i jeździe na deskorolce. W sklepach dostępne w różnych kolorach i w większości rozmiarach: od tych najmniejszych do tych najrzadziej spotykanych. Oprócz Nike, popularne są Vansy, noszone nie tylko przez skaterów.
Dosyć częstym dodatkiem młodzieży są klasyczne czapki lub tak zwane fullcapy, zakładane daszkiem do boku lub całkowicie tyłem.

 Skateshopy

Największy wybór i dostępność ubrań i gadżetów skateboardingowych oferują tak zwane skateshopy. Wiele z nich oprócz odzieży, obuwia i dodatków oferuje również sprzedaż deskorolek. Spotykane najczęściej w formie sklepu internetowego lub nieco rzadziej jako sklepy stacjonarne (najczęściej w większych miastach, jednakże z ograniczona dostępnością nietuzinkowych modeli i rozmiarów).

Styl skate jest niewątpliwie charakterystyczny, ale także wygodny i nie rzucający się w oczy. Ubrania są łatwodostępne i dobierane tak, aby podczas wykonywania sportów dawały 100% wygody i nie przeszkadzały podczas wykonywania ruchów.

Rap Portal – Rap, HipHop & Skateboard

RapPortal.pl to nowa odsłona serwisu informacyjnego poświęconego muzyce rap, hip-hop oraz kulturze skateboardowej – dla wszystkich tych, którzy wiedzą o co chodzi i jarają się tym klimatem tak, jak my. Będziemy pisać o nowościach z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, a także o trendach i lifestyle wśród deskorolkarzy i snowboardzistów – All 4 Sk8!

PARTNER SERWISU

Skate-Europe = skateshop online

Przeglądaj wpisy