W gąszczu nowych wydawnictw udało się wyłuskać najciekawsze krążki dla zjadaczy bitów i smakoszy wersów. Koniec roku zapowiada się naprawdę smakowicie. Zapnijcie pasy, bo te albumy pewnie nie pozostawią Was w niedosycie wrażeń.

chillwagon – chillwagon (6.12)

Ten nowy projekt Borixona już przed premierą LP narobił hałasu. Niemal 500 tys. subskrypcji na YouTube, miesięcznie 600 tys. słuchaczy na platformach streamingowych – to całkiem solidne zamieszanie na rodzimej scenie. Czy grupa powtórzy sukces Gangu Albanii z 2015 roku? Wszelkie znaki na niebie i ziemi wieszczą chillwagonowi sukces. Na koniec – jeżeli zależy Wam na krążku fizycznym, trzeba się spieszyć. Przedsprzedaż ekskluzywnego nakładu to tylko 15 tys. płyt.

Roddy Ricch – Please Excuse Me for Being Antisocial (6.12)

Rodrick Wayne Moore to kolejny raper pochodzący z Compton. Jeden z młodych, ale tych mniej gniewnych. Namieszał w latach 2017/18 swoimi mixtape’ami. Teraz nadszedł moment na wyczekiwany long play. Roddy Ricch firmuje się sprawnymi bitami i porządną nawijką. Na płycie swoje trzy sylaby będzie miał sam Drake. Mikołajki spod znaku wschodzącej gwiazdy trapu obowiązkowe!

Ja Rule – Twelve (12.12)

Legenda amerykańskiego rapu powraca po kilkuletniej przerwie. Jest to warta uwagi pozycja dla fanów nostalgicznych lat dwutysięcznych. Choć wielokrotnie Ja obiecywał zejście ze sceny, ona po niego niechybnie wracała. Czy czeka słuchaczy coś bardziej koncepcyjnego? Może miłośnicy aksamitnych kawałków z Ashanti doczekają się kolejnych hitów tego pokroju. Wszyscy czekają – czy nowa wytwórnia Ja Rule’a dostarczy?

K2 – Autonomia (13.12)

Drugie legalne wydawnictwo śląskiego rapera ukaże się po czterech latach od pierwszego singla promującego. Dwupłytowy album, podzielony na krążki tematycznie, będzie zawierał aż 19 kawałków. Zaangażowane wersy, dobre bity – to cechy charakterystyczne K2. Jak podkreśla on sam, na płycie nie będzie nikogo znanego, co czyni z Autonomii prawdziwie niezależne wydawnictwo. Czy również okryje się platyną i zagości na stałe na playlistach?

A Wy na co czekacie najbardziej w grudniu? Zostawcie swoje typy w komentarzach!

Rap Portal – Rap, HipHop & Skateboard

RapPortal.pl to nowa odsłona serwisu informacyjnego poświęconego muzyce rap, hip-hop oraz kulturze skateboardowej – dla wszystkich tych, którzy wiedzą o co chodzi i jarają się tym klimatem tak, jak my. Będziemy pisać o nowościach z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, a także o trendach i lifestyle wśród deskorolkarzy i snowboardzistów – All 4 Sk8!

PARTNER SERWISU

Skate-Europe = skateshop online

Przeglądaj wpisy