The Princess -

Okładka płyty The Princess

"The Princess" to płyta autorstwa Parov Stelar.

Na swoim nowym albumie „The Princess” Parov Stelar konsekwentnie rozwija swój niepowtarzalny styl, kontynuując przy tym historię najbardziej zadziwiającego sukcesu ostatnich lat.
„The Princess” idealnie podsumowuje muzyczny rozwój Parova, nie zapominając przy tym o jego korzeniach. Bardziej niż kiedykolwiek poświęcił czas, by każdy utwór był krótką opowieścią wypełnioną pomysłami idealnie pasującymi do jego postawy, którą można ująć w słowach „wolna amerykanka”.
Większość piosenek, które znalazły się na pierwszym dysku, to bardzo emocjonalne, mające charakter wspomnień utworów, przygotowane przy użyciu fortepianu i pełnego tęsknoty zaśpiewanego na żywo czy też wsamplowanego głosu. Jak wyjątkowe, mające cechy kinowe „You Got Me There” i otwierający album „Milla`s Dream”, które zostały nagrane gdzieś pomiędzy tourbusem a garderobą, podczas zeszłorocznej, jesiennej trasy koncertowej. Do tego, na pierwszej płycie znalazł się także soulowo-popowy hymn „Nobody`s Fool” zaśpiewany przez Cleo Panther, wokalistkę koncertowego zespołu Parova Stelara.
Druga płyta przynosi rzeczy do tej pory nie wydane lub też dostępne tylko na winylu. Jak utrzymany w burleskowym stylu i hipnotyzujący partią trąbek „Booty Swing”, który już spowodował spore zamieszanie w Ameryce. Jest także „Jimmy`s Gang”, jeden z utworów spod znaku electroswingu o mocnym basie, który jest czystą zabawą i który pokazuje, że Parov Stelar jest przywódcą nowego, ekscytującego gatunku. Na drugim dysku znalazły się również utwory nagrane przez jego koncertowy zespół oraz występy zarejestrowane w trio, co czyni „The Princess” niezwykle eklektycznym portretem artysty jakim jest Parov Stelar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *