SLUMS ATTACK „B-SIDES” – PREMIERA 21.12.13

Kompilacja „B-SIDES” to przede wszystkim utwory mniej znane, które w dość w odmienny sposób przedstawiają oblicze zespołu Slums Attack.

– Gdyby rynek singlowy w kraju działał jak należy zapewne te utwory znalazłyby się na stronie B każdego wydanego singla – stwierdza Decks. Zespół zdecydował się na kolejną po „20/20 Evergreen” kompilację w ramach uzupełnienia płyty, która z racji formuły „Greatest Hits” nie mogła zawierać nic poza najbardziej znanymi kompozycjami.

 

– Na każdym naszym albumie są perełki, które nigdy nie doczekały się obrazka, a gdyby tak zrobić śmiało stałyby się sztandarowymi singlami. Z sentymentem wybierałem kawałki, które dla mnie zasługują na szczególne uznanie pragnąc jednocześnie aby  „B-SIDES” zwróciła uwagę dojrzałego słuchacza i ludzi, których kojarzą Peję wyłącznie za sprawą takich utworów jak „Kurewskie życie” czy „Szacunek ludzi ulicy”. Bo chociaż kilka utworów pochodzi dokładnie z tej samej sesji nagraniowej to merytorycznie mają wiele do zaoferowania – dodaje Peja.
Pozycja nie jest obowiązkowa dlatego wychodzi tylko do sprzedaży w sieci. – To przede wszystkim płyta, której sami chcemy słuchać – podsumowuje zespół. Premiera: Fonografika, 21.12.13.

 

Utwory „Dziś w klubie” (DJ. Zel RMX) pochodzi s sesji nagraniowej do płyty „N.O.J.A” (2004). Utwór „Nie trzymaj sztamy” pochodzi z sesji nagraniowej do płyty Szacunek ludzi ulicy (2005). Kompilację utworów składających się na „B-SIDES” utworzyliśmy korzystając z płyt: „Zwykła codzienność” (nr 15), „Całkiem Nowe Oblicze” (nr 17), „I nie zmienia się nic…” (nr 18), „N.O.J.A.” (nr 1,2,6,7,16), „Szacunek ludzi ulicy” (nr 11, 14), „Na serio” (nr 13), „Reedukacja” (nr 4,8,10) oraz „CNO 2” (nr 9,12).Utwory nr 3 i 5 to premierowe kompozycje na nośniku audio.

 

– To przede wszystkim płyta, której sami chcemy słuchać – podsumowuje Peja i Dj Decks.