Zespół Fankatak (live band)

Fankatak-grafika

Wydawnictwo: Agencja Koncertowow Wydawnicza Protest Song (Rybnik)

Obecny skład zespołu:
Metrowy – wokalista
Musiek – basista
Wojaczek – gitarzysta
Bulski – perkusja
DJ Juvson – sample, skrecze, cuty

Zespół powstał we wrześniu 2008 roku z inicjatywy Bulskiego (perkusja) i Muśka (gitara basowa). Niedługo później dołączył do nich gitarzysta Wojaczek. W drugiej połowie 2012 roku dołączyli Metrowy (znany szerszej publiczności środowiska hip hop z takich produkcji jak „Parchastyczny mikstejp” 3ODA Kru, swojej solowej płyty „DEDORS. Dziennik z podróży w miejscu” czy też płyty KOSMOS, którą zrealizował wspólnie ze Skorupem, Bu oraz HK Rufijokiem) i Pacior (wokalista) . W wyniku różnicy zdań co do kierunku rozwoju zespołu latem 2013 Pacior opuścił zespół.  Zespół nie zwalnia tempa – powstają kolejne kompozycje. Wkrótce do zespołu przyłącza się DJ Juvson, który od 2011 roku  gra wspólnie z Metrowym na imprezach, koncertach i festiwalach w całym kraju.

Na płycie zespołu Fankatak wybrzmiewać będzie: rock, rap, funk, muzyka alternatywna i wiele innych gatunków muzycznych, które w takim zestawieniu tworzą prawdziwą eksplozję barw, dźwięków i emocji.

5 listopada ukazał się oficjalny wideo promomix zespołu Fankatak, który daje przedsmak tego, czego słuchacze mogą się spodziewać na płycie. Promomix można zobaczyć na oficjalnym kanale youtube ProtestSongTV.  Niebawem możemy spodziewać się premiery dwóch singli. Jak zapowiada sam zespół jeden z nich będzie doskonałym prezentem dla studentów, drugi z kolei z całą pewnością zainteresuje fanów 3ODY Kru i muzyki ruffneck.

Obserwujcie oficjalny fanpage zespołu Fankatak na facebooku. To tam będę pojawiać się kolejne porcje pozytywnych wibracji zespołu Fankatak:
http://www.facebook.com/fankatak

Zapraszamy także na kanał youtube ProtestSongTV:
http://www.youtube.com/user/ProtestSongTV?feature=watch