Wywiad z Tombem!

Wywiad z Tombem, członkiem wytwórni StoPro Rap, zrealizowany w połowie lutego 2014. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

tomb

Ostatnio często bywasz we Wrocławiu wraz z Quebem i jego ekipą koncertową. Jak Ci się grało w Alibi, a jak w Backstage’u? Publika dopisuje?

Grało się nam bardzo dobrze, zarówno w Alibi jak i w Backstage’u, rap ma się dobrze we Wrocławiu i widać to po publice. Im lepszy odbiór, tym lepszy koncert, choć i tak zawsze dajemy z siebie wszystko, bo to przede wszystkim zajebista zajawka.

Konflikt z Peerzetem wciąż istnieje? Jakbyś ustosunkował się do jego słów dotyczących kolejnego albumu Solara z Białasem, który nie ma być wydany w Prosto?

peżot został przez nas zapomniany. Od jego ostatniej płyty chyba nic od niego nie wyszło, ale okazało się, że ciułał w tym czasie kawałki i nagle jak uzbierał z 10 to pomyślał, że przyda mu się promo i się przypałętał – takie są moje przypuszczenia, mogę się mylić. Co do albumu S/B to po prostu chłopaki myślą o mikstejpie na ten moment (Białas jednocześnie robi mikstejp solo), a nie o kolejnym legalu, a ten to rozdmuchał, że już go nigdy nie będzie. Sami pisali, że Prosto jest zainteresowane wydaniem ich kolejnej płyty. Hahaha.

Na dniach dostaliśmy od ciebie i chłopaków z SB maffija numer pod kryptonimem melanż #1. Czy jest to zapowiedź tak długiej serii jak Ciachy?

Ten projekt jest własnością Dj’a Johny i to jego należałoby o to zapytać. Z tego co mi wiadomo mają występować w nim tracki nagrane na melanżach u Johny’ego, także wszystko zależy od alkoholu i narkotyków.

YouTube Preview Image

Ostatnio też nastąpił wyciek twoich utworów przygotowanych na oficjalny album, co sprawiło, że zostały one udostępnione jako Ciachy. Znasz źródło wycieku?

Znam, na szczęście nikt nie okazał się fałszywką, a numery wyciekły przez niedopatrzenie, z którym związana jest całkiem śmieszna historia, ale niech to zostanie tajemnicą, haha. Nie spinam się specjalnie o to, ponieważ jestem zadowolony z tych kawałków, a nagrać sobie kolejne dwa to czysta przyjemność. That’s my job.

Jeżeli już przy tym jesteśmy nie mogę nie zapytać. Ty jak i twoi koledzy słyną z luźno wrzucanych numerów na youtube. Czy na twoim przykładzie pieniądze, które dostajesz za tracki mogą Cię w jakiś sposób satysfakcjonować? Mówiąc krótko: jaki jest hajs z youtube’a?
Nie jestem ekspertem w tym temacie, żeby wypowiedzieć się ogólnie na ten temat, bo to jakieś abstrachuje się mogą wypowiadać, ale ja mam tak, że rap mnie nic nie kosztuje i zostaje coś tam jeszcze. Jak się dołoży do tego koncerty i coś tam jeszcze to jakoś da radę przeżyć. Mam łatwiej, bo mam swoje mieszkanie z czynszem 300 zł. Hate me now. Dodatkowo w ogóle nie sądziłem, że ktoś to odbierze w ten sposób, często udostępniane kawałki wynikają u nas z zajawki oraz są próby uniknięcia „starzenia się” tracków, co w efekcie daje to, że ląduje one w koszu. Gdybym spontanicznie nie wypuścił niektórych numerów, tylko odkładał je na jakiś większy projekt to dziś już bym nimi rzygał i za nic nie chciał ich puszczać. Ambicje nie dają mi żyć.

Jesteś obecnym wilkiem Popkillera. Podoba ci się zamysł tej akcji? Jak byś ocenił poziom uczestników nie tylko tej, ale także dwóch pozostałych edycji?
Zamysł jest jak najbardziej w porządku z uwagi na to, że uczestnicy są wybierani przez redakcję, a nie jest to konkurs, zresztą sam fakt wzięcia udziału w tej inicjatywie powinien oznaczać aprobatę. Powiem szczerze, że poziom w każdej edycji był bardzo niewyrównany, może z racji tego, że starają się bardziej wybrać odmiennych raperów, niż najlepszych raperów, ale może to kwestia gustu. W każdej edycji znalazły się koty, które dobrze sobie radzą, także in plus. Wszystkim dogodzić się nie da.

YouTube Preview Image

Kontrakt w Stoprocent. Jak doszło do nawiązania współpracy? W jednym z wywiadów stwierdziłeś, ze propozycji było kilka. Mógłbyś zdradzić kto jeszcze się o ciebie ubiegał?
Zawsze Stoprocent było wytwórnią w której chciałem się znaleźć, zawsze słyszałem żebym tam pasował, ale nie brałem w ogóle takiej opcji pod uwagę, ponieważ nie znałem się z nikim ze Stopro i byłoby to nienaturalne gdybym do nich podbijał. Podczas kminienia co wybrać dowiedziałem się, że Wini ogarnia do mnie numer, żeby mnie zaprosić na Wyskocz do tego, a jak zadzwonił to z rozmowy wyniknęło spotkanie i temat kontraktu. Zajarany i zdziwiony, że wreszcie los się uśmiechnął podpisałem co trzeba i teraz jestem w najlepszym dla mnie miejscu. Co do innych wytwórni to wymienianie ich teraz nie ma już sensu, bo niby po co.
Moim zdaniem świetnie pasujesz do profilu tej szalonej wytworni. Jakie relacje panują pomiędzy tobą, a jej pozostałymi członkami? Jaka atmosfera panowała na planie XI przykazania?
Poznałem się z całą ekipą i jest to ekipa, a nie zbieranina przypadkowych osób i moje relacje jak i odczucia są tylko pozytywne. Atmosfera była kosmiczna, połączenie zajebistego melanżu z profesjonalną robotą podczas największej rzeczy w rapie w jakiej kiedykolwiek brałem udział. Po to żyję. Na dodatek propsy dla IX Liter Filmy, świetni ludzie i profesjonalizm 100 %, co widać w każdej ich produkcji.
Najpierw udzieliłeś się w posse cutcie Soboty, potem w świątecznej „Essa kolyndzie”. Planujecie kontynuować takie współpracę ze StoPro ekipą, czy raczej odbywa się to spontanicznie?
Niektóre takie akcje są planowane, niektóre są spontaniczne, głównie zależy to od Winiego, który jest chodzącą kopalnią pomysłów. Jest parę rzeczy w drodze, a Wini pewnie właśnie wpada na kolejną.

YouTube Preview Image

Akcja trollingowa na facebook’u. Twój fanpage stał się stroną społecznościową o Cassidym. Wczuwasz się w to, czy podchodzisz z dystansem? Nie uważasz, że poziom hejtingu w Polsce staje się coraz większy?
Nie zwracam na to uwagi w ogóle, sam napisałem post z prośbą o ustawienie mi tego, co to zmienia ? Hejting u nas jest taki sam jak w USA, może i nawet mniejszy, także nie rozumiem o co chodzi. Nie może być tak, że muzyki której da się słuchać jest 15-20 %, a wchodzisz na fora i masz same spusty. Skoro 80 % rapu jest chujowa to teoretycznie 80 % komentarzy powinno być wylewem wkurwienia, które czasem zamienia się w emanację głupoty.
Gryzie mi się nieco twój imprezowy wizerunek ze sporym oczytaniem. Po co ostatnio sięgasz? Jakie tytuły możesz polecić?
Nie jestem codziennie na melanżu, raz nie ma mnie w domu tydzień, raz cały dzień siedzę sam 😉 to i książkę przeczytam, żeby poćwiczyć szare komórki. Jednak rzeczywiście ostatnio trochę się zaniedbałem z racji braku czasu i chwilę już nie kupowałem/wypożyczałem nowych pozycji. Ostatnie co czytałem to e-booki Cejrowskiego „Anakonda” i „Gringo wśród dzikich plemion”, jakoś mnie wzięło na oddech, bo tak ogólnie to męczę książkę o psychologii społecznej.
No i na koniec, czy mógłbyś zdradzić jakieś szczegóły dotyczące albumu? Masz już jakiś koncept, tytuł, określona datę premiery, potwierdzonych gości?
Szczegóły zostaną podane w odpowiednim czasie, jak coś wiem/będę wiedział to jest/będzie na moim fanpage albo na Stoprocent . Dzięki za wywiad i zdrówka życzę. 5

Wywiad przeprowadzony dla Rapportal.pl

Gościem był Tomb

YouTube Preview Image