Warsaw Challenge: relacja dzień pierwszy

Pierwszy dzień Warsaw Challenge już za nami. Publiczność bawiła się w Parku Sowińskiego. Występy tancerzy breakdance kolejny już raz podbiły serca warszawiaków. Dzisiaj drugi dzień festiwalu i nowa dawka emocji.

W sobotę oprócz eliminacji do turnieju głównego, po raz pierwszy w historii Warsaw Challenge, rozegrano konkurs „All Styles”. W kilkuminutowych bitwach tancerze wykonywali spektakularne figury i układy oceniane przez sędziów m.in. pod kątem widowiskowości i trudności wykonania. Zwycięzcami zostali tancerze ze składu Co jest crew.

Wysoki poziom wszystkich występów potwierdził, że Warsaw Challenge to światowa czołówka imprez breakdance i jednocześnie jedna z topowych, muzycznych wizytówek Warszawy.

Równie zacięte pojedynki jak we wspomnianym już konkursie miały miejsce w eliminacjach do turnieju głównego, w którym obok już rozstawionych, ośmiu najbardziej utytułowanych ekip z całego świata, pojawią się zwycięzcy sobotnich walk. W dalszej rywalizacji znalazły się: Out of Norm, Husaria, South Front, Sztewite Gang, Zames Crew, Break Nuts, Cats Claw
i Kharkow City Brutz.

Oprócz tancerzy świetne przyjęte zostały występy muzyczne: raperów – Elda i Tedego oraz gwiazdy wieczoru, czyli amerykańskiej grupy The Pharcyde.

Dzisiaj przyszedł czas na występy polskich raperów. Wystąpią Ten Typ Mes i Centrum Strona. Poznamy też rozstrzygnięcie konkursu głównego breakdance o nagrodę miasta st. Warszawy i długo oczekiwany koncert DMX, który na scenie w Polsce będzie gościł po raz pierwszy.

Wstęp na Warsaw Challenge jest wolny.

All_styles_zwyciezcy WCH1