Warsaw Challenge powraca!

Bez tytułu
Rusza Warsaw Challenge, czyli Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Breakdance. 8. edycja odbędzie się w dniach 10-11 maja w
parku im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie. Po raz pierwszy w Polsce wystąpią THE PHARCYDE oraz DMX. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 High_resolution_pic_3

Warsaw Challenge to największe zawody tego typu w Polsce i jednocześnie jedna z bardziej znanych imprez związanych z kulturą hip-hop na świecie. Podczas zbliżającej się edycji będzie można obejrzeć rywalizację łącznie dwudziestu czterech ekip breakdancowych walczących o nagrodę miasta stołecznego Warszawy. W tym roku zobaczymy absolutną czołówkę światowej sceny tanecznej breakdance.

Równie ciekawie zapowiadają się koncerty polskich raperów. To m.in. Centrum Strona, Ten Typ Mes, Eldo czy Tede. Absolutną gwiazdą festiwalu będzie DMX – legendarny aktor i muzyk związany ze sceną hip-hop od 1993 roku, twórca stylu rapowania zwanego „spellbouds” polegającego na literowaniu wyrazów. Wystąpi również amerykańska grupa THE PHARCYDE.

Dzień pierwszy imprezy to breakdancowe walki eliminacyjne, koncerty polskich wykonawców ELDO i TEDE oraz występ amerykańskiej grupy THE PHARCYDE. Niedziela to finałowe bitwy i koncerty Centrum Strona, Ten Typ Mes i DMX. Start codziennie o godz. 14.00.

Całą imprezę prowadzić będą cenieni w środowisku Zajcew i Rademenez, a za dekami zagrają: Plash, Renegade (UK), oraz Jarek Kulik.

Więcej informacji na www.warsawchallenge.com

 

Akredytacje i kontakt dla mediów:

 

Stanisław Pogorzelski, Agencja Allegro, tel. 666 014 615, stanislaw.pogorzelski@allegro.com.pl

 

Wstęp na teren imprezy jest ogólnodostępny i bezpłatny.

Akredytacje dotyczą dziennikarzy chcących otrzymać wstęp na backstage oraz sektor pod sceną.

Wypełniony formularz akredytacyjny należy przesłać na adres stanislaw.pogorzelski@allegro.com.pl do dnia 05.05.2014

Formularz akredytacyjny w załączeniu lub do pobrania ze strony http://warsawchallenge.com/

Informacja o przyznaniu akredytacji zostanie przekazana do 6 maja.

 

***

 

Warsaw Challenge to Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Breakdance organizowane już po raz ósmy przez Miasto Stołeczne Warszawa. Rywalizacjom b-boyów towarzyszą koncerty czołowych polskich zespołów oraz zagranicznych gwiazd. Dotychczas w warszawskim Parku Sowińskiego wystąpili m.in. Talib Kweli, De La Soul, Rahzel, Dilated Peoples, IAM, Jungle Brothers, Looptroop, Saian Supa Crew czy Ugly Duckling. Ostatnią edycję obejrzało ponad 20 tys. widzów.

dmx001