Hip-Hop w biznesie: dla menedżerów i nie tylko!

Czy mówią Wam coś nazwiska takie, jak Aneta Błażejczyk, Kamil `Jakuza` Jaczyński, Sławomir Pietrzak czy Zbigniew Niedziałek? Jeśli nic a uważacie się za fanów hip-hopu bądź – więcej nawet – staracie się zaangażować w hip-hopowy rynek, powinniście tych ludzi poznać.  Najlepiej osobiście.

Kim są i co ich łączy? Aneta Błażejczyk to menedżerka Fokusa, Rahima i Pokahontaz, Kamil `Jakuza` Jaczyński zajmuje się PR and marketingiem w wytwórni Wielkie Joł! Jest zaangażowanym aktywistą i animatorem kultury hip-hopowej. Sławomir Pietrzak to właściciel SP Records, która wydaje m.in. Kaliber 44, Wzgórze Ya-Pa 3, Abradaba czy Goorala, natomiast Zbigniew Niedziałek jest menedżerem Pezeta, szefem firmy New Zenith oraz współwłaścicielem wytwórni Koka Beats. Co, oprócz zaangażowania w rynek hip-hopowy, mają wspólnego? Wszyscy są wykładowcami Akademii Menedżerów Muzycznych, do której trwa właśnie rekrutacja.

–  Choć na naszych zajęciach nie skupiamy się na konkretnych gatunkach i rynek traktujemy całościowo, mam świadomość tego, że rynek hip-hopowy ma swój unikalny charakter – mówi Przemek Kubajewski, koordynator Akademii Menedżerów Muzycznych. – Stąd świetni fachowcy będącymi w rap-grze autorytetami, którzy poprzez swoja wiedzę i doświadczenie z pewnością wesprą zawodowy rozwój muzyków i menedżerów sektora hip-hopowego i nie tylko – dodaje.

Akademia Menedżerów muzycznych jest także organizatorem cyklu spotkań Dobry MC prowadzonych m.in. przez Peję, Fokusa czy Bisza.

Piąta edycja Akademii rozpocznie się w pierwszy weekend października. Nadal trwa rekrutacja, o szczegółach której można dowiedzieć się z oficjalnej strony AMM – www.akademiamm.pl