Fonografika mocna w hip-hopie

Fonografika, jedna z największych polskich niezależnych wytwórni płytowych umacnia swoją pozycję na rynku hip-hopowym. Na najnowszym zestawieniu Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce pojawiają się aż trzy mocne rapowe pozycje ze stajni warszawskiego wydawnictwa

Chodzi o najnowsze albumy Dudka P56 („Polski Rap”), Śliwy („Chłopak z sąsiedztwa”) oraz Bosski Firma („Uliczny Przekaz Dla Dobrych Ludzi”). Wszystkie trzy płyty zadebiutowały na OLiS tuż po swoich premierach, które odbyły się pod koniec lutego.

– Cieszymy się, że na współpracę z nami decydują się artyści z tak dużym zaufaniem wśród słuchaczy rapu – mówi Damian Ekman odpowiedzialny za promocję w Fonografice. – Te trzy udane debiuty na Oficjalnej Liście Sprzedaży płyt w Polsce to dla nas olbrzymia motywacja. Podobnie, jak sukcesy na innych polach, jak choćby rewelacyjna popularność klipów Śliwy na Youtube. To tym bardziej budujące, że wszystkie trzy krążki miały swoją premierę niespełna dwa tygodnie temu – dodaje.

Wśród artystów współpracujących z Fonografiką jest m.in. Peja & Slums Attack. Wytwórnia zajmuje się także dystrybucją najnowszych płyt Trzeciego Wymiaru – reedycją debiutu wałbrzyszan „Cztery Pory Rapu” oraz najnowszego krążka kultowego tria zatytułowanego „Odmienny Stan Świadomości”, który swoją premierę będzie miał wiosną.

Więcej:

www.fonografika.pl

www.facebook.com/bosskiroman