„AGRONALIA 2014” – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

##### AGRONALIA 2014 #####
###### 14 MAJA 2014 ######

7-ma edycja przed Nami! Śledźcie profil Agronalia UP Poznań
www.facebook.com/Agronalia
Zobaczcie, jak bawiliśmy się w roku 2013!
www.youtube.com/watch?v=tcgUMFw33sA

14 maja a terenach zieleni przy Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbędą się Agronalia – jedna z cyklicznych plenerowych imprez poprzedzających poznańskie Juwenalia, czyli żakinada studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Organizatorzy Agronaliów, co roku starannie przeplatają gatunki muzyczne, tak by zaspokoić pragnienia muzyczne swoich uczestników.

SCENA AGRONALIA 2014

ZAKRĘT
– zespół pochodzący ze Śremu, działający na terenie Poznania.
Grają swoją muzykę, śpiewają swoje słowa, nie ograniczając się stylistycznie.
Na żywo zarażają optymizmem nawet najbardziej opornych słuchaczy, dlatego nie bez powodu zagrali już ponad 100 koncertów. Grali na dużych scenach dniach miast, festiwali studenckich oraz zapełniali sale kameralnych klubów muzycznych. Mają na swoim koncie wiele sukcesów takich jak emisje piosenek w rozgłośniach radiowych: krajowych (Trójka, PIK, Merkury) i zagranicznych (Velarum (UK), Szkocja.fm) w tym miejsca na listach przebojów. W 2013 zespół rozpoczął pracę nad nowym materiałem, a skład koncertowy został powiększony o instrumenty dęte.
www.facebook.com/ZakretBand

TERRIFIC SUNDAY
– zespół istnieje niespełna rok, a już nieźle namieszał na lokalnej scenie. Na ich pierwszy samodzielny koncert przyszło ponad 250 osób, wypełniając klub po ostatnie miejsce. Wcześniej supportowali zespół Muchy na KontenerArt dla blisko tysięcznej publiczności. Zwycięscy sceny konkursowej Seven Festiwal w Węgorzewie oraz regionalnego finału Fonografiki. Wiele portali ogłosiło ich nadzieją 2014 roku w tym MusicIs, który obok Artura Rojka czy The Dumplings umieścił ich w zestawieniu „miejcie na nich ucho w 2014!”. Niedawno ukazała się ich debiutancka epka „Tonight” która spotkała się ze sporą przychylnością Piotra Stelmacha i Marcina Bisiorka. W ostatnim czasie byli gośćmy Piotra Stelmacha w audycji „Offensywa”, zakwalifikowali się jako 1 z 20 zespołów do występu podczas Orlen Warsaw Marathon.
www.facebook.com/TerrificSunday

PLASTIC
– zespół i duet producencki.
Występują live w kilkuosobowym składzie. Grają z pozytywnym, energetycznym przesłaniem.
Ich muzyka jest prawdziwie eklektyczną odmianą alternatywnego popu. Styl Plastic to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro.
Zespół powstał w 2003 roku. Do tej pory ukazały się ich 3 albumy i jedna EPka::
“Plastic” 2006 – nominowana do Fryderyków w 2 kategoriach: Album Roku – Muzyka Klubowa i Nowa Twarz Fonografii. Do utworu Superstar nakręcono teledysk nagrodzony na Yach Film Festiwal nagrodą specjalną – Drewnianym Yachem.
„P.O.P” 2009 – To zupełna zmiana brzmienia, stylistyki I wizerunku zespołu.
Na płycie gościnnie wystąpił ekscentryczny klawiszowiec Eddie Stevens (Moloko,
Rosin Murphy, Zero 7, Freak Power, Sia), a także kwartet smyczkowy, sekcja dęta i wielu innych gości. Bonusem do płyty był cover wielkiego przeboju Dire Straits “Money For Nothing”.
“Living In The iWorld” 2013- to album różnorodny z dużym rozmachem stylistycznym. Od tanecznych, elektronicznych, klubowych korzeni przez inspiracje muzyką filmową po rockabilly i właśnie odkryte przez Plastic electrocountry. Na tym albumie znalazły się single:„Long Way Home”, „I Want U” i „Tak Cię Kocham” (do którego za sprawą multimedialnego duetu Kissinger Twins do utworu powstał klip utrzymany w coraz bardziej popularnym i ważnym nurcie sztuki współczesnej – found footage),
„I Want U” EP 2014 – wydany w formie EPki singiel z zestawem 9 elektryzujących remixów młodych zespołów i DJ’ów tworzących nową jakość niezależnej sceny polskiej i zagranicznej: Xxanaxx, Rubber Dots, The Dumplings, The And, Mathplanete, No Drama, Bee Hunter, oraz 2 szwedzkich artystów: Moist i PaleSkinnySwede. Do “I Want U” powstał animowany teledysk, którego autorem jest Dawid Krępski – jeden ciekawszych twórców video młodego pokolenia.
Utwory Plastic znajdują się na kultowych składankach a zespół wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach: Coke Live Music Festiwal, Nokia Trends Lab, Free Form Festival, finał Keep The Moment, Orange Warsaw Festival, Levi’s Music Tour. Grali przed Roisin Murphy, MGMT i Calvinem Harrisem
Za piosenkę “Lazy Day” Plastic otrzymał Grand Prix na międzynarodowym Pepsi Vena Music Festival 2008.
Ostanie ich dzieła to: oficjalne polskie remiksy hitów „Pumped Up Kicks” amerykańskiej grupy Foster the People i “Miracle” brytyjskiego duetu Hurts i remix „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” zespołu Hey.
W przerwach w pracy nad kolejnymi albumami są też twórcami piosenek i producentami muzycznymi płyt innych artystów, a także komponują muzykę do filmów.
www.plasticspace.com

PALUCH
„Lepszego Życia Diler” to album przesiąknięty życiowymi tematami, które ubrane w słowa pozbawione zbędnej kalkulacji, podkreślą niezależność Palucha zarówno w życiu osobistym, jak i na rapowej scenie. Idealnie trafiające w czułe punkty otaczającej nas rzeczywistości wersy opisują ją dogłębnie i dosadnie, bez cukru i zbędnej polityki.
Jeśli oczekujesz zabawnych „bangerów”, to ten album nie jest dla Ciebie.
Kolejny raz Paluch zgrabnie miesza syntetyczne bity z wartościową treścią, dając odbiorcy ponadczasowy mix, którego nikt wcześniej nie proponował. Oczywiście nie zabraknie klasycznych produkcji, które świetnie komponują się z całością a jednocześnie subtelnie załamują klimat w czasie odsłuchu krążka.
Materiał trafił na sklepowe półki 20 grudnia 2013r nakładem Biuro Ochrony Rapu Records.
„Lepszego Życia Diler” to 7 solowy krążek poznańskiego rapera, który na scenie obecny jest od 2004r.
https://www.facebook.com/PaluchOfficial

REBEKA
Rebeka to połączenie dwóch silnych indywidualności w imię jednego, jeszcze silniejszego bytu muzycznego. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie odmienne osobowości. Dzięki starciu ich charakterów i często odmiennych spojrzeń na muzykę, Rebeka jest zespołem nietuzinkowym – wojownikiem szalonym i nieprzewidywalnym, który apogeum wspólnej energii osiąga w czasie koncertów.
Iwonę i Bartosza fascynuje z jednej strony popowość i melodyjność, a z drugiej szukanie ciekawych brzmień i eksperymentowanie. Łączą elektronikę z ambitnym popem. Używają do swych kompozycji różnorakich sprzętów: syntezatorów analogowych z lat 80-tych, zabawkowych cyfraków, gitary elektrycznej i basowej, dyktafonu taśmowego. Piękny, silny głos Iwony, niejednoznaczne, płynące z głębi jej duszy teksty, wyrafinowane kompozycje duetu, światowej klasy produkcja i charyzma sceniczna to znaki rozpoznawcze Rebeki.
Debiutancka płyta Rebeki, „Hellada”, to album kompletny i dopracowany w każdym szczególe, ale także pełen piękna, brudu i emocji. Chłodne brzmienie syntezatorów i pulsujący rytm basów przemieniają słuchacza, wciągają w poszczególne historie i nie pozwalają przejść obojętnie.
“Hellada” zebrała bardzo entuzjastyczne recenzje. Znalazła się na czołowych pozycjach wielu muzycznych podsumowań minionego roku (np. Trójka, Onet, Brand New Anthem, T-Mobile Music) oraz zdobyła najważniejszy, prestiżowy tytuł Polskiej Płyty Roku 2013 w rankingu dziennikarzy Gazety Wyborczej.
Od trzech lat Rebeka jest stałym gościem najważniejszych polskich festiwali, takich jak: Open’er, OFF Festival, Selector i FreeForm. Duet dotarł także ze swoją muzyką daleko poza Polskę. Wystąpił na c/o POP w Kolonii, Reeperbahn Festival w Hamburgu, CMJ w Nowym Jorku czy The Great Escape w Brighton, a single “Stars” i “Nothing To Give” zostały wydane przez portugalską wytwórnię Discotexas.
Członkowie zespołu działają także poza Rebeką. Iwona pojawiła się gościnnie na ostatnim albumie projektu Waglewski Fisze Emade oraz na płycie “Flora” portugalskiego producenta Moullinexa. Bartosz zmiksował debiutancki album zespołu Kamp!, a obecnie produkuje nadchodzący krążek The Dumplings.
Z kolei utwory Rebeki wzięli na warsztat uznani twórcy. Na kolejno wydanych singlach: “Fail” i “Melancholii” oraz “Stars” znalazły się remiksy stworzone przez Moullinex’a, Punks Jump Up, Daniela Drumza, Shindu, Ul/Kr czy Klaves’a.
Prawdziwą twarz Rebeki, jej wolność i dzikość, trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo. Najbliższa szansa pojawi się w czasie Nothing To Give Tour 2014.
www.facebook.com/RebekaDuo

SCENA KLUBOWA

Scena Good Time Radio
Wspólnym celem jest stworzyć pierwsze w Polsce, profesjonalne radio internetowe, grające muzykę elektroniczną. Nie zamykają się w jednym gatunku – mieszają style, opowiadają o nich i przyprawiają technicznymi brzmieniami. Grają najświeższe produkcje z Polski i z zagranicy, przeplatane utworami tych artystów, bez których elektroniczny styl nigdy by nie powstał. Do tego dorzucają występy na żywo w studiu oraz artystów, których nie usłyszysz w innych stacjach radiowych!
www.facebook.com/GoodTimeRadioPL

Podczas tegorocznej edycji Agronaliów 2014 na dwukrotnie powiększonej scenie klubowej z ramienia Good Time Radio gościć będziemy m.in.
Groove Cocktail
www.facebook.com/GrooveCocktailMusic
Loui & Scibi
www.facebook.com/loui.scibi
Viktor Drzewiecki

Nolbert & Feedo
Maxx
www.facebook.com/maxxofficialfanpage
Lickart
www.facebook.com/djLickart
Pierce White
www.facebook.com/djpiercewhite
Iann
www.facebook.com/iannofficial
Avan (Bydgoszcz)
www.ftb.pl/dj/avan
Pan Kavka (Bydgoszcz)
Bart G.

 

2014.05.14 Paluch agronalia maly