[KONCERT] NUMER RAZ & DJ Abdool/ 25.01 Kraków

1551509_655861061132093_782450473_n

Zapraszamy serdecznie 25.01.2014 do Krakowskiego klubu Pixel na koncert Warszawskiego rapera który współtworzy legendarny skład Warszawski Deszcz / Trzyha, Panie i Panowie przed wami wystąpi NUMER RAZ za gramofonami DJ Abdool.

Na after party wystąpią DJ Żusto%, Kamil P.R.J oraz support

Data: 25.01.2014r.
Miasto: Kraków
Klub: Pixel – ul. Wielopolel 11
Start: 19:30 – otwarcie bram 19:00
+16 Wstęp: 15zł / 25zł

Line up:
19:30 – 20:00 – DJ ABDOOL
20:00 – 21:30 – NUMER RAZ – koncert na górnej sali !!!

21:30 – 22:30 – DJ ŻUSTO% – przejście na dolną salę !!!

22:30 – EASY NUH (Heyli & SQN BPL)
23:00 – GKI Familai (Janek & Solo)
23:30 – Kojot
00:00 – Kamil P.R.J
01:00 – DJ ŻUSTO – after party do rana w klimacie TRAP, DUPSTEP, HH

facebook NUMER RAZ
https://www.facebook.com/NUMERRAZ.WFD?fref=ts

Biografia
Numer Raz zaczynał w 1993 roku – jego pierwszym zespołem był Quit New Sort, następnie współpracował z zespołami Trails X, 3H, a potem Chuzdemak. Wraz z DJ Zero nagrali utwór na składankę hip-hopową “Smak Beat Records”. Numer i Zero dołączyli do ekipy MOP Składu, w której udzielali się m.in.: członkowie 3 H (Hardcore Hip-Hop) w postaciach Tedego, Mario i Ceube. Numer jednak jeszcze przez rok był liderem funkowego zespołu instrumentalnego Młoda Foka.
W 1997 roku, za namową członków 3 H, Numer rozstał się ze swoim zespołem i dołączył do Tedego i DJ Mario, tworząc Warszafski Deszcz – jeden z najbardziej czczonych składów w historii polskiego hip-hopu. Zanim zespół nagrał regularny album, chłopaki gościnnie wystąpili na legendarnej płycie Molesty “Skandal”.

W 1999 roku wydany został pierwszy album WFD, zatytułowany “Nastukafszy”. Płyta przeszła do historii jako jeden z klasyków gatunku. Kawałki takie jak m.in.: “Uliczne koneksje”, “Gram w zielone” czy “Aluminium” uznane zostały przez środowisko za kultowe. Płyta bez praktycznie żadnej promocji rozeszła się w nakładzie ponad 30 tysięcy egzemplarzy. W 2000 roku Warszafski Deszcz zagrał wiele koncertów w całej Polsce. Numera z TDF’em i DJ Mario można było usłyszeć na wielu składankach (m.in.: “Hip-Hopowy raport z osiedla 2000″, “Styl reprezentacji pierwszej ligi”).

W 2001 roku Numer Raz i Tede wystąpili wspólnie z Małgorzatą Ostrowską w programie “Muzyka Łączy Pokolenia”. WFD wykonali kawałek “Szklana pogoda” a wokalistka Lombardu zaśpiewała “Aluminium”. Później Ostrowska zaprosiła Numera i TDF’a na swoją solową płytę. Chłopaki jednak nie przyjęli jej propozycji.

Wśród wielu koncertów granych przez Warszafski Deszcz, do tych najbardziej prestiżowych należały zapewne dwa zagrane w USA w 2002 roku, kilka koncertów w Pradze.

W 2004 roku, nakładem Wielkiego Joł, wytwórni założonej przez Tedego i DJ Ostasza, ukazał się solowy album Numera, zatytułowany “Muzyka, Bloki, Skręty”. Na płycie gościnnie usłyszeć można było Mariana, Deusa i Sistars. Za muzykę odpowiedzialny był oczywiście DJ Zero. Album został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę. Krążkiem zachwycali się recenzenci: “W dobie pseudo hip-hopu, którym terroryzuje nas telewizja i radio, słuchanie tej płyty to czysta przyjemność. Dobre bity w połączeniu z ciekawym flow Numera tworzą spójną całość i wprowadzają słuchacza w specyficzny klimat. Od razu słychać, że chłopaki wiedzieli, co i jakimi środkami chcą osiągnąć”. “Muzyka, Bloki, Skręty” promowana była następującymi singlami: “Zazdrość”, “Chwila” i “Ławka chłopaki z bloku”.

Rok 2004 to przede wszystkim liczne koncerty Numera – najpierw, w czerwcu wraz z artystami reprezentującymi Wielkie Joł zagrał na pięciu koncertach w ramach Simplus Team Wielkie Joł Rajd. W lipcu natomiast wystąpił w włoskiej miejscowości Masocorto w ramach “Dni Polskich”, a następnie skład Numer, DJ Zero, DJ Krzaku i Kaszalot zagrał w dziesięciu kurortach nadmorskich w ramach sound systemu – “Simplus Team Letni Sound System”. Tuż przed tą drugą trasa Numer zrezygnował ze swojej wieloletniej pracy w sklepie z farbami.

Po powrocie z trasy koncertowej pod szyldem Fundacji Centrum Twórczości Narodowej powołał do życia nowatorski projekt charytatywny “Spoko Dzieciak”. Misję pomocy w rozwoju młodym talentom różnych dziedzin sztuki współrealizowana jest wspólnie z wieloma znanymi postaciami kultury młodzieżowej, muzykami i aktorami.