Juwenaliowa Fuzja Rapu- O.S.T.R. / donGURALesko /16.05/

1610026_624771997611416_1934510527316544263_n

16 maja 2014 roku w ramach Juwenaliów Krakowskich 2014 odbędzie się koncert Juwenaliowa Fuzja Rapu, podczas którego wystąpią Yassato/Exteti KNervoSouldonGURALesko oraz O.S.T.R. / DJ Haem / Noise Trio.

Koncert rozpocznie się o 19:00, wstęp będzie możliwy od 18:00. Miejscem koncertu będzie scena plenerowa przed Klubem Żaczek (al. 3 Maja 5).

Informacje o biletach wkrótce!

O.S.T.R.
Jest jednym z najbardziej uznanych polskich raperów i producentów. Pochodzący z Łodzi artysta swoją pozycję zawdzięcza inteligentnym, pobudzającym do refleksji tekstom, jazzującemu brzmieniu oraz świetnemu warsztatowi (O.S.T.R. posiada wykształcenie muzyczne). Od 2001 roku O.S.T.R. wydał kilkanaście solowych albumów, współpracował również z Hadesem (czego wynikiem jest świetnie przyjęta płyta „Haos”) czy z kanadyjskim producentem Marco Polo, co zaowocowało najnowszym materiałem zawartym na krążku „Kartagina”. U boku ostrego na scenie zaprezentuje swoje dźwięki jezzowo- elektroniczna formacja Noise Trio (pekusja, klawisze, bas).

DONGURALESKO
Poznański raper, tworzy od 1995 roku. Od tego czasu wydał 6 solowych albumów (dyskografię zamyka Projekt jeden z życia moment z 2012 roku) oraz współpracował z całą śmietanką polskiego hip hopowego półświatka. Twórczość donGURALesko zaliczana bywa do nurtu braggadocio charakteryzującego się rozbudowanymi metaforami i wysoką biegłością techniczną. Zapowiadana na 2014 rok płyta „Magnum Ignotum” według zapewnień artysty ma być ostatnią w jego karierze. Jeśli nawet Gural zejdzie ze sceny, to na pewno zejdzie niepokonanym – tym bardziej nie można przegapić jego koncertu!

NERVOSOUL
To projekt dwóch raperów; Hakima, weterana krakowskiego rapu, majacego na swoim koncie około 10 albumów, w tym pojedynczych projektów oraz Wieszcza, który na co dzień reprezentuje skład OESWU oraz nagrywał między innymi z Majorrem (projekt MW). Obydwoje oprócz rapu, zajmują się produkcją bitów oraz mixem i masteringiem nagrań. Projekt nawiązuje do klasycznego brzmienia rapu z okresu Golden Era oraz muzyki soul z przełomu lat 60 i 70tych. Płytę wspiera także wielu MCs z krakowskiego podziemia, urozmaicając swoimi skillsami i flow całość przedsięwzięcia. Na niektórych utworach usłyszymy na dekach stale współpracującego z Kośćmi w Dłoni DJ’a 2Najza.

EXTETI K – YASSATO/ XENOBI
To krakowski skład rapowy, który tworzy dwóch raperów, przedstawiających się jako „Exteti K” lub „XY”. Na swoim koncie mają jedną wspólną kompilację pt. „eL” oraz solową płytę Yassato – „Nie zasnę”. Ich brzmienia są inspirowane klasyką rapu – zarówno ze wschodniego jak i zachodniego wybrzeża. Liczne eksperymenty zaowocowały współpracą z Yurim – odpowiedzialnym za akcenty gitary elektrycznej. Obecnie Yassato i Xenobi są w trakcie prac nad wspólnym projektem o roboczej nazwie „XY”.