Byłaś Serca Bitem/w Dj Kebs, Falcon1 & Kfjatek

bylas serca bitem3 rgb

Nowe i te starsze, łagodne i bardziej drapieżne, kojące i pobudzające – zawsze piękne. Kiedyś można było je spotkać w radio, dzisiaj – w internecie, ciągle w winylowym sklepie. Ubrane w melodie i rytmy uwodzą swoim czarem. Czasem tłumy, niekiedy tylko kilku dostrzeże ich urok. Niezależne – nie oddają się na własność, ale zawsze mają czas. Trwają czekając na spotkanie. Byłaś serca bitem to randka z piosenkami.

17 stycznia w krakowskim klubie Pauza wystąpi reprezentacja Spinlabu – Dj Kebs i Falcon1. Lokalne wsparcie zapewni Kfjatek.

Gdzie: Klub Pauza, ul Floriańska 18, Kraków Kiedy: 17 stycznia, godzina 21:00 Wstęp: darmowy/10 zł po 23:00

Biografie:

DJ KEBS

Od wielu lat jedna z najbardziej aktywnych postaci hip-hopowej sceny didżejskiej w Polsce. Z powodzeniem realizuje się na wielu polach, od grania w klubach do nagrywania skreczy i dopracowanych setów tematycznych dbajac o kazdy szcegół. Od lat specjalizuje się w word cutach z których potrafi układać całe skreczowane historie. Próbuje swoich sił również jako producent muzyczny.

Większości osób kojarzy się głównie z zespołem HIFI Banda oraz wytwórnią Prosto Label. Nic dziwnego – z Dioxem, Hadesem i Czarnym nagrali dwa bardzo dobrze przyjęte przez fanów oraz dziennikarzy albumy. W listopadzie 2011 roku współtworzył album „Nowe Dobro to Zło” Hadesa, na który dołożył wyśmienite skrecze, idealne korespondujące z warstwą muzyczną, przygotowaną przez Galusa.

Najważniejszym autorskim projektem DJ-a Kebsa była zaś kompilacja „Prosto Mixtape DJ Kebs” z kwietnia 2012 roku. Wydawnictwo zadebiutowało na 4. pozycji listy OLIS – najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Kebs odpowiadał za selekcję materiału, dobór artystów oraz oczywiście brzmienie całości.

Kolejnym dużym wydarzeniem w jego didżejskiej karierze było zaproszenie do projektu Haos, który tworzą raperzy Hades i O.S.T.R oraz Dj-e Haem i Kebs. We wrześniu 2013 roku longplay „HAOS”, pół roku po premierze, uzyskał miano platynowej płyty.

Nie sposób wymienić wszystkich artystów, którym DJ Kebs pomógł swoimi skreczami, czy to pracując w studiu czy też jako dj koncertowy. Zapisał na koncie występy na wielkich muzycznych festiwalach czy też bardzo dobrze przyjętej przez media trasie „Męskie Granie” w 2013 roku. Do współpracy zapraszali go m.in. Sokół i Marysia Starosta (Czysta Brudna Trasa 2012-2013), Grammatik/Eldo (2006-2007), Pokój z Widokiem na Wojnę, O.S.T.R. & Hades, Pezet & Małolat, JWP czy Chada – najbardziej cenione, szanowane postaci polskiej sceny hip-hopowej.

Na swoim koncie ma również współpracę z kilkoma amerykańskimi raperami tj. D.I.T.C, Reks, R.A The Rugged Man, Gift of Gab (Blackalicious).

W 2013 roku wraz z DJ Falcon1 założył szkołę didżejską Spinlab ( HYPERLINK „http://www.spinlab.dj/”www.spinlab.dj) – pierwszy tak zaawansowany i profesjonalnie przygotowany projekt w Polsce.

W autorskich setach klubowych najchętniej prezentuje mieszankę stylistyczną złożoną z wyszukanych brzmień nu-beat oraz ciekawej muzyki spod znaku rap i elektroniki z różnych zakątków świata.

FALCON 1

DJ / turntablista, posiadacz 5 tytułów Mistrza Polski federacji IDA. Kiedyś bardzo aktywny uczestnik bitew turntablistyczncyh, dziś skupiony na graniu w klubach, współpracy z muzykami i produkcji. Jest także wziętym sędzią wielu zawodów Djskich.

Jego sety to wypadkowa fascynacji turntablismem, klasycznym hip-hopowym brzmieniem oraz deepową basową elektroniką. Jednak nie stroni od niczego, co niesie ze sobą dobry vibe. Jako party DJ łączy Hip-Hopowy styl grania na gramofonach z eksploracją nowych gatunków klubowej muzyki, wplatając w to wyselekcjonowane imprezowe klasyki.

Jego niemal 10 letnia kariera DJska to kilkanaście wygranych bitew oraz kilkaset zagranych imprez, pokazów, koncertów czy też poprowadzonych warsztatów. Jednak przede wszystkim to ciągły rozwój zajawki i umiejętności.

Jest również współzałożycielem szkoły DJ-skiej – SPINLAB – www.spinlab.dj

Jako DJ supportował i dzielił scenę z wykonawcami z każdej pólki – m.in. Phife Dawg, AZ, Doo Wop, DJ Shadow, DAS-EFX, Jack Beats, Mosca, Torae, DJ Shadow, DJ Rafik, Kid Fresh, DJ Vadim & Yarah Bravo, DJ Q-Bert, DJ Craze, DJ Netik, DJ Troubl, DJ Woody, Aquasky & Ragga Twins, Vakula, Mr Wiggles oraz z wieloma reprezentantami polskiej sceny.

KFJATEK

Zaczynał swoją przygodę z adapterami w 2004 r. grając imprezy z muzyką jamajską. Prezentując reggae i pochodne odwiedził sporo miast, miasteczek i festiwali. Z wiekiem ewoluował muzycznie i od kilku lat prezentuje na swoich imprezach wybuchową mieszankę różnych gatunków muzycznych – od hip-hopu, przez funk, house do garage. Będąc miłośnikiem turntablismu – w trakcie występów nie zapomina o skratchowaniu.

Rezydent krakowskiej Alchemii.