[08.03 KLUB FABRYKA] Sokół & Marysia Starosta

CBM_KONCERT_PLAKATkrakow

Sokół & Marysia Starosta

koncert promujący najnowszy album

Czarna Biała Magia”

 

Sobota, 8 marca 2014

Klub Fabryka ul. Zabłocie 23

start 21.00

Na początku marca duet zawita do Krakowa promując swoją najnowszą płytę. Wydawnictwo to w zaledwie jeden dzień osiągneło status „złotej płyty” i od ponad miesiąca czasu jest w czołówce oficjalnej sprzedaży nagrań w Polsce.

Album „Czarna Biała Magia” to drugi wspólny album Sokoła i Marysi Starosty. Do współpracy zaprosili wspaniałych bitmakerów z różnych stron świata. Polskę reprezentują: Magiera z White House, SoDrumatic oraz Odme. Reszta świata to znani już z „Czystej brudnej prawdy”: Wich (Czechy), Brall Beats (Kanada), PH7, Shuko i Drumkidz (Niemcy) oraz Ledrac (Szwecja), a także Roca Beats (Holandia), SpaceGhostPurrp – produkujący m.in. dla ASAP Rocky’ego – i legendarny DJ Premier (obaj USA).

Na albumie nie pojawiają się żadni rapujący ani śpiewający goście. Jest za to cała plejada DJ-ów: DJ Nelson (mistrz DMC 2011), Deszczu Strugi, DJ B, Eprom, Steez, Kebs, Falcon1, Grubaz, Tony Touch oraz oczywiście DJ Premier, który nie mógł nie uzupełnić swojej produkcji własnymi skreczami i cutami.

Od strony wizualnej to także szczególna propozycja dla kolekcjonerów CD. Ilustracje do książeczki stworzyli topowi polscy rysownicy: Magda Antoniuk www.magdaantoniuk.com , Forin www.projektowanie.org , Maciek Fokuz Rabeko, Cawes 4MA, M-City www.m-city.org, Swanski www.swanarts.com oraz Mikołaj Chylak www.mikolajchylak.com. Cała okładka, wraz z ilustracjami utrzymana jest w stylistyce Op Artowej.

Po przesłuchaniu albumu pojawiły się nastepujace opinie:

Jakub Żulczyk: „To najbardziej poetycka oraz literacka, a zarazem najbardziej chamska i bezpośrednia płyta jaką nagrał Sokół”.

Włodi: „Płyta jest spójna, konceptualna, nie ma na niej nie pasujących kawałków. Wszystko jest opowiedziane z mrocznej perspektywy”.

DJ Steez: „To album wyjątkowy, który niezależnie od tego czy się będzie podobał czy nie, zaskoczy wszystkich. Świetna produkcja, mroczne i osobiste teksty Wojtka skontrastowane z przejmującym głosem Marysi oraz wyjątkowa koncepcja, krążek, który z pewnością pchnie polską rap grę w nowym kierunku”.

DJ Deszczu Strugi: „To album kompletny, od A do Z, w warstwie muzycznej i tekstowej. Melanż skrajności, mieszanka grubiaństwa z finezją i klasą”.

Koncert w Krakowie odbędzie się w uruchomionym ponownie, bardzo popularnym klubie Fabryka przy ul. Zabłocie 23

Teledysk z najnowszej płyty Czarna Biała Magia

„Wyblakłe Myśli”

Teledysk z poprzedniej płyty Czysta Brudna Prawda

„Myśl Pozytywnie”

SUPPORTY:

NORMANO

Jego początki to koniec lat 90 – tych. Współtworzył ekipy Kropkanadi i ZPTU. Ma na koncie współpracę z czołowymi polskimi raperami i beatmakerami. Od lat związany z ekipą Gramy Fair. Ostatni album pt. “Pamiętaj o tym” ukazał się w kwietniu 2013 r. Na płycie gościnnie pojawili się m.in: Wigor, Sokół, Egon (Non Koneksja), Arczi (Szajka), Wysokilot, Dsn.

Normano feat. Sokół – “Kiedyś”

Normano feat. Wysokilot, Debe – “Symfonia ulic”

252

252 to projekt, który tworzy Ordy i Mupens, duet znający się od lat i robiący muzykę od końca lat 90. Ich drogi muzyczne skrzyżowały się dopiero na płycie Ordy “Spokój”, od tamtej pory nagrywają wspólne numery a obecnie pracują nad nowym albumem, który skupia raperów przede wszystkim z Krakowa i Stolicy. W 252 nie mogło zabraknąć młodej krwi w postaci Dymosza (Warszawa) i znanego krakowskiemu klimatowi Papaja.

Teledysk „Prawda”

DOTEUSH DOT

https://www.facebook.com/doteush

JotAeNEKa & S.O.L.O (GKI FAM)

 

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW:

Sieć TICKETPRO.PL

http://www.ticketpro.pl/jnp/wszystko/1254270-sokol-marysia-starosta.html

Sklepy na terenie Krakowa:

Hip Hop Stuff Official ul. Floriańska 24, Kraków

Hip $HOP os. Centrum B, Kraków

Urban Flavours ul. Westerplatte 4/2

 

Ceny biletów w przedsprzedaży:

39 zł od 1 lutego do 7 marca

45 zł w dniu koncertu

 

Strona organizatora:

http://www.zooteka.com.pl/